Doç. Dr. Çiğdem Ünal

Doç. Dr. Çiğdem Ünal (Gösterim Sayısı: 46)
Branş Plastik, Estetik ve Rekonstruktif Cerrahi
Eklenme Tarihi 10 ay önce
Doktor No 1955
Telefon +90 (212) 306 4240
Faks
Web Sitesi http://www.drcigdemunal.com
Adres Muayenehane Acıbadem Fulya Hastanesi – Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. Yeşilçimen Sok. No:23, 34349 Fulya, Beşiktaş / İstanbul
İl/İlçe İstanbul
Doktor Hakkında
  Dr. Çiğdem Ünal 1975 tarihinde İstanbul’da doğdu.

- Lise öğrenimini Üsküdar Amerikan Lisesi’nde, tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

- Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi A.D.’dan  uzmanlığını aldı.

- Öğrenciyken İngiltere, Londra, St. Thomas’ ve Guys Hastanesi’nde staj yaptı, uzmanlık öğrencisi olduğu dönemde İngiltere, Sheffield General Hospital Plastik Cerrahi Departmanı’nda rotasyon yaptı.

- 2007 yılında Avrupa Plastik Cerrahi Board’unu aldı.  Aynı yıl EURAPS (European Association of Plastic Surgeons) Bursu ile meme rekonstrüksiyonu ve estetik meme cerrahisi yapan Prof Dr Mustafa Hamdi ve Prof Dr Philip Blondeel ile Gent Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Departmanında fellowship yaptı.

- Fellowshipi boyunca meme rekonstrüksiyonunda kullanılan ve dünyada az merkezde eğitimi verilen mikrocerrahi teknikler de dahil olmak üzere hem otojen hem de implantla meme rekonstrüksiyonu tekniklerini öğrendi.

- Belçika’da olduğu dönemde “MACS-lift Short Scar Rhytidectomy” yüz germe tekniğini geliştiren Dr Alex Verpaele ve Dr Patrick Tonnard’ın deneyimlerinden faydalanma imkanı buldu. Belçika’dan döndükten sonra meme rekonstrüksiyonu, estetik meme cerrahisi ve mikrocerrahi ile ilgili çok sayıda kurs, sempozyum ve panel düzenlemesinde görev aldı. 2011-2012 yılları arasında Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Meme -Çalışma Grubu’nun sekreterliğini yaptı.

- Halen meme estetiği, meme rekonstrüksiyonu, mikrocerrahi ve noninvaziv cerrahi girişimlerle ilgili akademik çalışmaları devam etmektedir.

- Dr Çiğdem Ünal’ın 2 bilimsel ödülü, 11’i birinci isim olmak üzere 22 adet uluslarası, 7 ulusal yayını vardır.

- 29 yurtdışı bildirisinin 19’unda birinci isimdir.

- 62 adet ulusal bildirisi bulunmaktadır.

- Halen Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, Fulya Acıbadem Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doçenti olarak çalışmaktadır.